Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2021-10-12
Ilgai laukti nereikėjo - Norvegija ketina apmokestinti brangius elektromobilius

Ilgai laukti nereikėjo - Norvegija ketina apmokestinti brangius elektromobilius
Elektromobiliai yra brangūs, bet jų išlaikymas yra nepalyginamai pigesnis. Tai - vienas iš didžiausių elektromobilių privalumų, kuris tampa dar ryškesnis, kai renkiesi tarp labai brangaus benzininio ir labai brangaus elektrinio automobilio. Ir tai nesikeis, nors Norvegija jau svarsto apmokestinti brangius elektromobilius.
 
Būsimoji Norvegijos valdžia, kaip praneša „Reuters“, planuoja daugiau nei maždaug 60 tūkstančių eurų (600 tūkstančių kronų) kainuojantiems automobiliams taikyti PVM. Už tą sumą, kuri viršys šią ribą, reikės mokėti 25 % PVM. Šiuo metu elektromobiliai Norvegijoje yra neapmokestinti.
 
Nauja centro-kairės vyriausybė Norvegijoje sieks mažinti turtingiems žmonėms skiriamas sistemines privilegijas. Tokias kaip maži mokesčiai (ar jokių mokesčių) brangiems automobiliams. Elektromobilių skatinimas, žinoma, yra svarbus prioritetas, bet jis neturėtų padėti įsigyti prabangos prekes.
 
Tokie pakeitimai, jei jie bus įvesti, palies „Porsche“, „Audi“, „Mercedes-Benz“, „Tesla“ elektromobilių pirkėjus . Pastaroji kompanija, žinoma, turi ir pigesnių elektromobilių. Tikimasi, kad tokie mokesčiai paskatins didesnį pigesnių elektromobilių pasirinkimą, bet yra ir kitų priežasčių apmokestinti elektromobilius. 
 
Mokesčių lengvatos elektromobiliams taikomos tam, kad jie pirkėjams būtų patrauklesni. Taip siekiama mažinti neigiamas transporto sektoriaus emisijas ir padėti žmonėms pereiti prie švaresnių automobilių, kurie kol kas yra brangesni. Šis planas negali būti vykdomas amžinai, nes rinkos sąlygos keičiasi. Visų pirma, žmonės ir taip noriai perka elektromobilius. Šį rugsėjį 77,5 % visų Norvegijoje registruotų automobilių buvo elektromobiliai. Antra, elektromobiliai pinga, todėl lengvatos nebėra tas faktorius, padedantis apsispręsti tarp benzininio ir elektrinio automobilio. 
 
Anksčiau ar vėliau elektromobiliai bus apmokestinti visur ir jiems taikomos privilegijos išnyks. Tai - paskatinimas rinktis E vietoje VDV, bet ar to paskatinimo reikės, kai VDV pasirinkimo nebebus? Juk Europoje benzininiai ir ypač dyzeliniai automobiliai greit bus uždrausti. Be to, elektromobiliai irgi turi mokėti už kelių infrastruktūrą, net jei neperka benzino, į kurio kainą įskaičiuoti mokesčiai.
technologijos.lt
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 5000 skelbimų, virš 7000 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1600 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© Autoasas.lt 2007-2021

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt