Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2023-06-04
„Rally Žemaitija 2023“ dominavo Martyno Samsono ir Edvino Snitko ekipažas

„Rally Žemaitija 2023“ dominavo  Martyno Samsono ir Edvino Snitko ekipažas
Šeštadienį vakare Kelmės apylinkėse finišavo Lietuvos ralio čempionato antrojo etapo – „Rally Žemaitija 2023“ – kovos. Prie starto linijos šįkart buvo išsirikiavę 96 ekipažai iš 6 šalių. Lietuvos ralio meistrams iššūkį metė pajėgių svečių desantas iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Ukrainos.

Visgi labiausiai laukta ir intriguojanti dvikova tarp keturiskart Suomijos čempiono Teemu Asunmaa ir ypač gerą sportinę formą pastaruoju metu demonstruojančio Martyno Samsono ekipažų, labai greitai užgeso. Jau pirmajame greičio ruože, lekiant maždaug 130 km/val. greičiu, nulūžo priekinis skrajojančio suomio „Ford Fiesta VRT“ ratas. Nevaldomas automobilis vertėsi ir buvo taip sumaitotas, kad pirminės apžiūros metu buvo abejojama, ar jį pavyks suremontuoti.

Pats Martynas antrajame greičio ruože taip pat tik per stebuklą išvengė itin liūdnai pasibaigti galėjusio incidento, kai mišką kertančioje trasos atkarpoje prieš pat jo automobilį iššoko briedis. Visgi akivaizdu, kad tai ralio favorito nesutrikdė – M.
Samsonas vėliau laimėjo 9 iš 12 greičio ruožų ir tik susikrovęs beveik 50 sekundžių persvarą prieš artimiausius persekiotojus, šiek tiek atleido akseleratorių.

Antrą vietą „Rally Žemaitija 2023“ užėmė Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas. Jie laimėjo 2 iš 12 greičio ruožų, o 7 kartus buvo antri. Ant trečiojo garbės pakylos laiptelio užkopė panevėžiečiai  Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas, nuo nugalėtojų atsilikę kiek daugiau nei 1 min. ir 7 sek.

Geriausiai pasirodę svečiai iš užsienio – barliukai latviai Emils Blūms ir Didzis  Eglitis, vairavę „Mitsubishi Lancer EVO“, užėmė ketvirtąja vietą bendroje įskaitoje.

Greičiausias viena ašimi varomų automobilių kategorijoje – BMW M3 vairavę Saulius Trapuila su Mindaugu Meilūnu. Jie užėmė 14 vietą bendroje įskaitoje.

Iš 96 startavusių „Rally Žemaitija 2023“ finišo dėl avarijų ir technikos gedimų nepasiekė 13 ekipažų.