Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2023-09-15
„Porsche Baltic“ sėkmingai užbaigė „Sprint Challenge NEZ“ lenktynių seriją: užimta 3 vieta

„Porsche Baltic“ sėkmingai užbaigė „Sprint Challenge NEZ“ lenktynių seriją: užimta 3 vieta
Paskutiniame Šiaurės Europos „Porsche Sprint Challenge NEZ“ etape Suomijos „Alastaro“ trasoje „Porsche Baltic“ finišavo ant podiumo laiptelio. „Porsche Racing Experience“ projekto vadovas ir profesionalus lenktynininkas Robertas Kupčikas antrose lenktynėse išplėšė pergalę ir taip garantavo savo komandai trečiąją vietą bendroje įskaitoje.  

Finaliniame pasirodyme R. Kupčikas pakeitė dalyvauti negalėjusį Tomą Svidinską, taip pat lenktynėse startavo Eduardas Klepikas. Visuose etapuose dalyvavęs E. Klepikas surinko 92 taškus ir asmeninėje įskaitoje liko 8-as, o keturiuose etapuose per sezoną startavęs T. Svidinskas su 41 tašku liko 13-as. Absoliučiu čempionu tapo latvis Valteris Zviedris, per sezoną surinkęs 208 taškus. 
 
Prailginta trasa ir lietaus iššūkis
 
Šiais metais „Porsche Sprint Challenge NEZ“ trasa lenktynininkus pasitiko daugiau nei pusantro karto ilgesnė nei ankščiau. Tai pirmosios šios serijos lenktynės, kuriose kovoti dėl čempiono titulo reikėjo ne 2850 m., o 4317m. ilgio trasoje. 
 
Nemažai iššūkių sukėlė ir vis besikeičiančios oro sąlygos. Beveik visą lenktynių savaitgalį pliaupiantis stiprus lietus lenktynininkus privertė iš naujo įvertinti trasos ypatumus ir automobilio valdymą ant slidžios dangos. 

 
„Dar neoficialios treniruotės metu supratome, kad lenktynės bus nenuspėjamas. Lijo ištisas dienas, todėl reikėjo iš naujo įvertinti automobilio valdymą ant itin šlapios kelio dangos. Kitą dieną, pirmosios oficialios treniruotės metu, supratome, kad nusimato labai konkurencingos ir atkaklios lenktynės, nes visų dalyvių trasos įveikimo laikai buvo labai panašūs“, – pasakoja R. Kupčikas. 
 
Kvalifikacinė lenktynių diena išaušo be lietaus, tačiau iššūkių kilo kitur. „Važiuojant trasoje automobilis rodė gedimą – blokuojamą priekinį ratą – dėl ko reikėjo lėtinti tempą. Visgi, kaip paaiškėjo vėliau, gedimas buvo netikras.  Apžiūros metu buvo aptikta „ABS“ daviklio klaida, dėl kurios prietaisų skydelyje degė gedimą identifikuojanti lemputė“ – aiškina R. Kupčikas. 
 
Sezonas baigtas trečia komandine vieta
 
Nors oficialus pirmųjų lenktynių rytas pasitiko be lietaus, tačiau ir čia nepavyko išvengti nesklandumų. E. Klepikas buvo stipriai atakuotas varžovo, dėl ko teko išvažiuoti iš trasos. Incidentas nebuvo didelis, tačiau kainavo laiko. Galiausiai lietuvis finišavo 9-as. 
 
Tuo tarpu R. Kupčikas, atlaikęs Estijos lenktynininko Thomas Kangro atakavimus, pademonstravo greičiausią trasos įveikimo laiką. Tai jam garantavo pirmąją startinę poziciją kitame sekmadienio lenktynių etape.

 
Pastarasis dėl oro sąlygų ne vieną kartą buvo nukeltas. 
 
„Galiausiai lietus nurimo ir startas buvo duotas, tačiau vietomis trasa vis dar buvo šlapia. Nepaisant to, paskutinį lenktynių etapą pradėjome su sausai dangai skirtomis padangomis. Tai buvo rizikingas sprendimas, bet šlapiai dangai skirtos padangos būtų labai greitai perkaitusios ir stipriai lėtintų tempą. Visgi, sprendimas pasiteisino.  Trasose renkantis sausiausias trajektorijas, lenktynes užbaigėme pergale, lėmusia trečiąją vietą bendroje įskaitoje“, – apie paskutinių šių metu startą šioje serijoje pasakoja R. Kupčikas.  
 
„Porsche Baltic“ komandos dar laukia paskutinis sezono mūšis Rygoje, kur rugsėjo 22-24 dienomis vyks paskutinis „BaTCC“ (Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato) etapas bei „BEC 4H“ serijos ištvermės lenktynės. 
 
VIDEO
Įdomiausi automobiliai

Ar elektromobilis pigiau nei benzininis?

Toliausiai nuvažiuojantys

Dujų atsiperkamumo skaičiavimas

Elektromobilių stotelių žemėlapis

Taršos mokesčio lentelė

Greičio matuoklių žemėlapis

BENDRAUKIME

NR.1 ATSILIEPIMŲ SVETAINĖ LIETUVOJE

104 000 lankytojų per mėnesį

Autoasas.lt įkurtas 2007 metais kaip atsiliepimų apie automobilius svetainė. Šiandien mes esame nemokamų skelbimų ir populiariausia atsiliepimų svetainė Lietuvoje turinti virš 3000 skelbimų, virš 7700 atsiliepimų apie automobilius bei virš 1850 automobilių anketų su techniniais duomenimis, aprašymais, foto, video ir kita informacija. Tikimės būti Jums naudingi ir linkime gero naršymo.
© Autoasas.lt 2007-2023

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk Goldforsoul.com CVkodas.lt