Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-09-28
Pasitrauk į šalį, „Chiron“ - „Koenigsegg“ pagerino 0-400-0 km/val. rekordą„Koenigsegg Regera“ ką tik sulaužė „Agera RS“ rekordą - automobilis viena pavara pasiekė 400 km/val. greitį, o tada visiškai sustojo per neįtikėtinai trumpą laiką.
 
Prieš kelias savaites „Bugatti Chiron“ pasiekė naują maksimalaus greičio rekordą - hiperautomobilis įsibėgėjo iki 490,48 km/val. greičio. Yra automobilių gamintojų, kurie norėtų pavogti „Bugatti“ karūną, tačiau nelabai yra kur - viena iš vos kelių vietų, kur rekordo bandymas yra įmanomas, priklauso „Volkswagen“ ir jie nei „Koenigsegg“, nei kitų gamintojų įsileisti nenorės.

Tačiau „Koenigsegg“ tai mažai rūpi - rekordus galima laužyti ir savame kieme. Ant uždaryto pakilimo tako įsibėgėjusi „Koenigsegg Regera“ ką tik sulaužė 2017-ųjų „Agera RS“ 0-400-0 km/val. rekordą. Prieš dvejus metus Nevadoje „Agera RS“ užfiksavo 33,29 sekundžių laiką, o dabar „Regera“ tai padarė per 31,49 s. Automobilį vairavo švedų lenktynininkas Sonny Perssonas.

Tai yra neįtikėtinas pasiekimas. „Koenigsegg Regera“ viena pavara (nes tiek jų ir teturi) iki 400 km/val. įsibėgėjo per 22,87 s. Tačiau Christianas von Koenigseggas teigia, kad tai nėra labai geras laikas - trasa nėra labai lygi ir Perssonui teko manevruoti tarp didžiausių iškilumų. Jei bandymas vyktų ant geresnio paviršiaus, „Regera“ greitai sulaužytų savo rekordą.Labai svarbu paminėti ir tai, kad bandymuose dalyvaujanti „Regera“ buvo visiškai standartinė, neskaitant pridėtų saugos lankų. Tai yra, hiperautomobilis turėjo ir keleivio sėdynę, oro kondicionierių ir kitas komforto sistemas. „Bugatti Chiron“ savo rekordą pasiekė būdamas stipriai modifikuotas - keleivio sėdynės vietoje buvo telemetrijos įranga.

„Koenigsegg Regera“, greičiausiai, yra tobulas automobilis tokiems rekordams, nes jis neturi pavarų. Vietoje įprastos pavarų dėžės montuojamas paties Christiano von Koenigseggo išradimas - „Koenigsegg Direct Drive System“. Tai - elektros variklio, baterijų ir hidraulinės jungties sistema. Techniškai, „Regera“ turi vos vieną 2,73:1 santykio pavarą (velenas apsisuka 2,73 kartus, kai ašys apsisuka tik kartą). Šios sistemos centre - hidraulinė jungtis, kuri leidžia velenui slysti važiuojant lėtesniu greičiu. Iki 50 km/val. hidraulinė jungtis yra labiau atvira, važiuojant didesniu greičiu ji užsiveria. Tuo tarpu važiuojant atbulomis automobilis yra varomas tik elektra.

Elektros variklis kompensuoja ir galios nuostolius, atsiradusius dėl variklio sukimosi žemesniais sūkiais. Vidaus degimo varikliai aukščiausią galią pasiekia prie aukštesnių sūkių, tačiau „Regera“ atveju tai reikštų, kad lėtai judančio automobilio variklis išvysto mažai galios. Elektros variklis išlygina galios kreivę ir leidžia „Koenigsegg Regera“ automobiliui greitai bėgėtis be jokių su pavarų perjungimu susijusių trikdžių. Pati sistema (variklis, hidraulinė jungtis, baterijos) sveria tik 84 kg daugiau nei tradicinė 7 pavarų transmisija.

Daugiau apie „Koenigsegg Direct Drive System“ technologijąŠis rekordas kada nors bus sulaužytas. Juk „Regera“ yra GT automobilis, o štai „Jesko“ bus tikrasis „Agera“ pasekėjas. Kita vertus, kada nors visus šiuos rekordus pasiims elektromobiliai. Tačiau iki to momento „Koenigsegg Regera“ turėtų būti laikoma pirmaujančia kovoje su „Bugatti Chiron“. Juolab, kad „Koenigsegg“ filmukas buvo linksmesnis.
Daugiau apie šį automobilį:
Koenigsegg Regera, 2016 - dabar
technologijos.lt
Susiję straipsniai
„Tesla Roadster“ galutinai pribaigs vidaus degimo variklį?  
Top 10 brangiausių 2017 metų automobilių  
400 km/h greitis per 20 sek.: pirmoji Koenigsegg Regera apžvalga   
Naujausias „Koenigsegg“ modelis žavi transformerio gebėjimais  
Trasoje pirmą kartą nufilmuotas „Koenigsegg Regera“  
Tesla „Cybertruck“ bus geresnis už „Ford F-150“ ir atrodys, kaip „ša  
Viskas dėl parūkytos E.Musko „žolytės“ ar kur kas rimčiau? Audringi   
„Tesla“ automobiliai pagaliau galės skleisti ir kokoso riešutus prim  
Elektromobiliai nuo žalos avarijų metu gelbėsis kontroliuojamais spr  
Jungtinės Karalystės policija sustabdė automobilį su taip atrodančia  
„Scania“ parodė, kaip ateityje atrodys sunkvežimiai - beveik kaip iš  
Atnaujintas legendinis automobilių prabangos simbolis  
Galime ženkliai geriau: Tesla atliks Model S patobulinimus ir Niurbu  
Biudžetinis „Bugatti Veyron“: entuziastas Floridoje parduoda apsimet  
„Hyundai“ irgi pristatė savo elektrinį paspirtuką. Kodėl automobilių  
Bugatti Chiron pasiekė rekordinį 490 km/val. greitį, bet automobilio  
Tai, ką matote nuotraukoje, yra 1987-ųjų elektrinis „Ford Ranger“ su  
Naują erą „Volkswagen“ pasitiks atsinaujinusi - kitą mėnesį bus pris  
Mechaninės transmisijos greitai išnyks? 3 ženklai, rodantys, kad tai  
Kaip „GAZ“ iš tikro pagamino skraidantį automobilį, kuris galėjo į o  
VIDEO