Markės


Straipsniai

Atgal į straipsnių sąrašą Atgal į straipsnių sąrašą
2019-07-04
„Koenigsegg“ įsižeidė dėl parduodamo diktatoriaus sūnaus „One:1“ kainos - ji tiesiog per maža!


Iš viso pagaminti ir parduoti tik 6 tokie automobiliai. 
©Edvvc (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Štai jums įdomi istorija. 2016 metais Ženevos policija iš Pusiaujo Gvinėjos viceprezidento, nuožmaus Afrikos diktatoriaus sūnaus, kurio vardas Teodoro Nguema Obiang Mangue, konfiskavo daugybę prabangių sportinių automobilių. Teismas nurodė juos parduoti aukciono būdu, o pinigus panaudoti socialinėms programoms Pusiaujo Gvinėjoje. Tarp automobilių yra ir itin retas „Koenigsegg One:1“ ir „Koenigsegg“ žeidžia nustatyta automobilio vertė.
 
„Koenigsegg One:1“ buvo pristatytas dar 2014 metais. Tai - 1360 kg sveriantis superautomobilis, su vieno megavato galią turinčiu 5 litrų V8 varikliu. Nors „One:1“ be problemų gali legaliai važinėti keliais, jis geriau jaučiasi lenktynių trasose. Agresyvus aerodinaminis profilis padeda labai greitai įveikti posūkius, vairuotojui padovanodamas įspūdingus prisiminimus. Na, bent jau padovanotų, jei kas nors šiuos automobilius naudotų - jie trasoms yra ir per brangūs, ir per reti.
 
Neskaitant Ženevos automobilių parodoje pristatyto prototipo, „Koenigsegg“ pagamino šešis tokius automobilius. Tuomet jie kainavo po 2,8 milijonus dolerių ir, žinoma, buvo parduoti dar prieš pasirodydami visuomenei. 2016 metais vienas jau buvo parduodamas kaip dėvėtas už 5 milijonus dolerių, o pernai pasirodė dar vienas, įkainuotas net 7,3 milijonais dolerių. Ir tai yra visiškai normalu, nes šie automobiliai yra labai retos kolekcinės vertybės. Tačiau aukcionų organizatorius „Bonhams“ taip kažkodėl nemano.


 
Šis diktatoriaus sūnaus automobilis buvo įkainuotas stebėtinai kukliai. 
©Bonhams

„Bonhams“, kuri ir organizuos rugsėjį Ženevoje vyksiantį aukcioną, nurodė, jog tikisi mėlyną gražuolį „Koenigsegg One:1“ parduoti už 1,8-2,3 milijonus dolerių. Tai nėra pradinė suma, o prognozė. Net automobilių nesuprantantys žmonės sutiks, kad tai - juokinga suma. Žinoma, tokios prognozės reiškia nedaug - pasiūlymai greitai perkops šią sumą. Tačiau „Koenigsegg“ suskubo reikšti nepasitikėjimą.
 
Aukcionų namai nuvertino „Koenigsegg“ markės automobilį ir švedai iš karto paskelbė, kad „Bonhams“ vertinimai yra neverti pasitikėjimo. „Koenigsegg“ susisiekė su „Bonhams“ ir pateikė eilę įrodymų, kad automobilis vertas daugiau, tačiau vertinimas nebuvo pakeistas. Net sunku suprasti, kodėl, tačiau gali būti, kad taip bandoma pritraukti daugiau potencialių pirkėjų.
 
„Koenigsegg“, kuri bandys nusipirkti savo gamybos automobilį, mano, kad „Bonhams“ elgiasi nesąžiningai. Potencialūs aukciono dalyviai liks nusivylę, kai supras, kad „One:1“ nuo pat pradžių nebuvo jų nosims. „Bonhams“, galbūt, bando pritraukti daugiau dėmesio aukcionui, tačiau „Koenigsegg“ pykdo ta juokinga kaina, prilipdyta ant vieno iš įdomiausių markės automobilių.
 
Tokie gamintojai kaip „Koenigsegg“, „Pagani“, „Bugatti“ ir kiti, gaminantys tik pačius prabangiausius, kelis milijonus kainuojančius modelius, nenori matyti pigiai parduodamų savo gamybos automobilių. Išskirtinumas yra vienas iš svarbiausių šių automobilių pardavimo garantų. Todėl „Koenigsegg“ ir pyksta, matydami juokingai mažus skaičius, nors visi puikiai supranta, kad automobilis bus parduotas tris-keturis kartus brangiau nei dabar yra įvertintas.
Daugiau apie šį automobilį:
Koenigsegg One:1, 2014 - 2016
technologijos.lt
Susiję straipsniai
Niurburgringo rekordo gaudynės pasibaigė Koenigsegg One:1 avarija  
„Volvo FH“ vilkikas meta iššūkį „Koenigsegg One:1“ automobiliui  
Vokietijoje nepavyko užregistruoti „Koenigsegg One:1"  
„Koenigsegg One:1“ pristatys Ženevoje  
Visada žaliai šviečiantis šviesoforas: kaip tai veikia ir kodėl už t  
323 kilometrai - „Porsche Taycan“ ekonomijos bandyme pasirodė tiesio  
Mokslininkai apibrėžė geriausią strategiją automobilio statymui prie  
TOP 10 greičiausių pasaulio traukinių: Bugatti Chiron tik beliktų ži  
„Cybertruck“ bus geras elektromobilis, bet jis nebus toks geras pika  
„Lietuvos metų automobilio 2020“ rinkimuose – šildomų sėdynių egzami  
Virš 1000 AG galia ir toks greitis, kad stabdymui inžinieriai net įr  
Netaisyklingas vairo laikymas gali apgauti ir mūsų pačių smegenis  
Dviejuose iš trijų automobilių Lietuvoje skamba popsas, rodo apklaus  
Įdomus automobilių istorijos taškas: elektromobiliai populiarumu len  
„Audi“ pradėjo naudoti ypatingą automobilių dažymo būdą - jokio nute  
Ką gali ir kaip kuriama mašina su reaktyviniu varikliu, montuojamu į  
Mintyse jau palaidojote mechanines transmisijas? „Porsche“ nustebino  
Daugiausiai arklių viename litre: kuris automobilis gali pasigirti s  
Tik nedarykite to namie – „Hyundai“ į burbulą su išmetamosiomis dujo  
Tesla „Cybertruck“ bus geresnis už „Ford F-150“ ir atrodys, kaip „ša  
VIDEO

Turite klausimų? Skambinkite arba rašykite: +370 648 62992 | info@autoasas.lt

Avarinis.lt Automobile-data.com Carmaniac.co.uk CVkodas.lt